Розріз 407

Стратиграфічне розчленування та кольорова польова зарисовка розрізу біля м. Тиврів з примазками натурального матеріалу(за Ж.М. Матвіїшиною) (а), місцерозташування розрізу (б), розчистки з індексами стратиграфічних горизонтів (в, г)

Загальна інформація
Область
Вінницька
Район
Тиврівський
Власна назва
Тиврів - розріз четвертинних відкладів
Природна зона
лісостепова
ФГ край
Подільсько-Придніпровський
ФГ область
Середньобузька височинна
Населений пункт
Тиврів
Рік дослідження
2008
Досліджували
Ж.М. Матвіїшина, С.П. Дорошкевич
Фото
Опис

Розріз четвертинних відкладів Тиврів знаходиться в закинутому кар’єрі по видобутку піску та глини, на лівому березі річки Південний Буг на відстані 400 м на північ від м. Тиврів. В розрізі досліджено відклади голоценового (hl), бузького (bg) та завадівського (zv) горизонтів, що залягають на жорстві гранітів. Голоценові відклади представлені сучасним сірим опідзоленим ґрунтом, що залягає на бузьких типових лесах (bg2) та оглеєних лесоподібних суглинках (bg1). Нижче залягає завадівська ґрунтова світа, яка складається з двох значно опіщанених ґрунтів – ґрунту заключної стадії (zv3) та бурого лісового червонуватого (zv1b1). Підстиляються плейстоценові відклади корою вивітрювання гранітів. 

Генетичні горизонти
1hl0.00-1.70 мголоцен
2bg1.70-4.00 мплейстоценбузький
3zv4.00-5.35 мплейстоцензавадівський
1
Дорошкевич С.П. Природа Середнього Побужжя у плейстоцені за даними вивчення викопних ґрунтів. – К.: Наукова думка, 2018. – 175 с. [+ вклейка + вкладка].