Розріз 375

Загальна інформація
Область
Кіровоградська
Район
Гайворонський
Власна назва
Гайворон аеродром
Природна зона
лісостепова
Населений пункт
м. Гайворон
Рік дослідження
2012
Досліджували
Мацібора О.В.
Фото
Опис

Розріз розташований на північній околиці міста Гайворон Кіровоградської області в середній частині схилу вододілу в межах території колишнього льотного поля, яке виведене з експлуатації. Рослинний покрив представлений різнотрав’ям в складі якого домінують представники злакових (Poáceae) ‒ зокрема, типчак (Festúca valesiáca), також присутній деревій звичайний (Achillea millefolium), полин гіркий (Artemisia absinthium).

Генетичні горизонти
1Hd0.00-0.07 мголоценсубатлантичний
2H0.07-0.47 мголоценсубатлантичний
3Hp0.47-0.74 мголоценсубатлантичний
4Ph0.74-0.93 мголоценсубатлантичний
5P0.93-1.20 мголоценсубатлантичний
Геохімічний висновок

Розподіл гумусу. Ґрунт характеризується найвищим вмістом гумусу в генетичному горизонті H із порівняно високим показником – 4,63%. Зі збільшенням глибини профілю відбувається поступове зменшення вмісту органічних речовин, яке досягає мінімальних значень в межах гумусово-перехідного горизонту Ph – 1,03%.

Розподіл карбонатів. Ґрунт має характерний профіль карбонатних сполук для чорноземів типових, основними рисами якого є накопичення максимуму вмісту даних сполук у нижній частині профілю в ґрунтотвірній породі, яка представлена лесоподібним суглинком і характеризується високим ступенем окарбоначеності. Найвище значення концентрації карбонатів характерне для перехідного до ґрунтотвірної породи горизонту Ph, і складає 1,38%. Гумусовий горизонт має суттєво нижчий показник – 0,23%.