Вміст гумусу. Вміст органічних речовин у досліджуваних ґрунтових утвореннях характеризується близькими показниками, які мають незначні відмінності. Ґрунт 1, який відповідає сучасному етапу педогенезу, характеризується вмістом гумусу на рівні 2,72%, а ґрунт кінця SB має дещо вищі значення даного показника – 3,28%. Зазначений розподіл органічних речовин може бути пов’язаний з існуванням більш інтенсивного рослинного покриву, що посилювало процеси накопичення рослинних решток в ґрунтовій товщі 2470±60 років тому, у порівнянні із сучасним етапом.
Вміст карбонатів. Просторовий розподіл карбонатних сполук у досліджуваних ґрунтових утвореннях характеризується переважанням показника концентрації у сучасному ґрунті над аналогічним параметром ґрунту кінця SB. В загальних рисах досліджувані горизонти є досить вилугуваними і мають незначні показники наявності карбонатів. Ґрунт 1, який відповідає сучасному етапу педогенезу, характеризується вмістом карбонатних сполук на рівні 0,34%, ґрунт 2, вік якого становить 2470 років, має суттєво нижчі показники – 0,12%, що є практично ознакою відсутності даних сполук у профілі. Інтенсивна вилугованість досліджуваних ґрунтів є свідченням з одного боку гумідності клімату із значною кількістю опадів, а з іншого може бути результатом коливання рівня ґрунтових вод, чому сприяло низьке гіпсометричне положення генетичних горизонтів.
Вміст важких металів. В розподілі важких металів по ґрунтам різних стадій педогенезу досліджуваної ділянки виділяється загальна закономірність приуроченості найвищих показників вмісту даних хімічних елементів до вмісту карбонатних сполук, що і обумовило переважання в більшості випадків їх концентрації в сучасних ґрунтах у порівнянні з SB. До важких металів, максимум вмісту яких припадає на сучасний ґрунт, належать: Ni, Co, Cr, Mo, Cu і деякою мірою Pb. Зазначений розподіл пов’язаний як з дією карбонатного геохімічного бар’єру, так і з наростанням антропогенного впливу на геокомплекси та їх окремі компоненти. Відмінним від названої закономірності є вміст Mn, найвища концентрація якого припадає саме на ґрунт 2, сформований в кінці SB. Такий розподіл показника концентрації, імовірно, є результатом надходження даного хімічного елементу з алювіальних відкладів, на яких утворився ґрунт 2.