Розріз 334

Польова зарисовка розрізу біля с. Якушинці з стратиграфічним розчленуванням та примазками натурального матеріалу(за Ж.М. Матвіїшиною) (а), фото загального вигляду розрізу (б), місце розташування розрізу (в), фото розчистки № 2 (г)

Загальна інформація
Область
Вінницька
Район
Вінницький
Власна назва
Якушинці
Природна зона
лісостепова
ФГ край
Подільсько-Придніпровський
ФГ область
Середньобузька височинна
Населений пункт
с. Якушинці
Рік дослідження
2008
Досліджували
С.П.Дорошкевич, Ж.М. Матвіїшина
Фото
Зарисовки
Опис

Розріз четвертинних відкладів знаходиться в кар’єрі з видобутку цегельно-черепичної сировини (Зарванцівське родовище глини), в 500 м на північний-схід від с. Якушинці, на плакорі слаборозчленованої рівнини. За фізико-географічним районуванням ця територія знаходиться в межах Барсько-Літинського району, Середньобузької височинної області, Подільсько-Придніпровського краю, Лісостепової зони; за геоморфологічним – в районі Вінницької акумулятивно-денудаційної хвилястої, слаборозчленованої рівнини на докембрійський породах (Національний атлас України, 2007). В західній стінці кар’єру виконано дві розчистки в яких досліджено голоценовий (hl), витачівський (vt), удайський (ud), прилуцький (pl), кайдацький (kd) та дніпровський (dn) горизонти.

Генетичні горизонти
1hl0.00-1.20 мголоцен
2vt1.20-2.30 мплейстоценвитачівський
3pl2.30-3.40 мплейстоценприлуцький
4kd3.40-4.30 мплейстоценкайдацький
5dn4.30-7.50 мплейстоцендніпровський
1
Дорошкевич С.П. Природа Середнього Побужжя у плейстоцені за даними вивчення викопних ґрунтів. – К.: Наукова думка, 2018. – 175 с. [+ вклейка + вкладка].