Розріз 333

Стратиграфічне розчленування та кольорові польові зарисовки розрізу біля с. Требухівці з примазками натурального матеріалу за Ж.М. Матвіїшиною (а), місце розташування розрізу (б), фото розчистки з індексами стратиграфічних горизонтів (в)

Загальна інформація
Область
Хмельницька
Район
Хмельницький
Власна назва
Требухівці
Природна зона
широколистяних лісів
ФГ край
Західноукраїнський
ФГ область
Середньоподільська височинна
Населений пункт
с. Требухівці
Рік дослідження
2009
Досліджували
С.П. Дорошкевич, Ж.М. Матвіїшина, С.П. Кармазиненко
Фото
Зарисовки
Опис

Розріз розташований в закинутому кар’єрі з видобутку вапняку на відстані близько 1,8 км на південний захід від с. Требухівці, на лівому березі невеличкої правої притоки річки Південний Буг, по якій створено каскад ставків. Згідно фізико-географічного районування розріз знаходиться в межах Меджибізько-Деражнянського району, Середньоподільської височинної області, Західноукраїнського краю, зони широколистяних лісів; за геоморфологічним – в районі Староконстянтинівської денудаційної горбисто-хвилястої, сильнорозчленованої височини.

В південній стінці кар’єру досліджено голоценовий (hl), бузький (bg), витачівський (vt), удайський (ud) та прилуцький (pl) горизонти, які залягають на вапнякових відкладах сарматського регіоярусу міоцену.

Генетичні горизонти
1hl0.00-1.50 мголоцен
2bg1.50-2.60 мплейстоценбузький
3vt2.60-3.20 мплейстоценвитачівський
4pl3.20-3.90 мплейстоценприлуцький
1
Дорошкевич С.П. Природа Середнього Побужжя у плейстоцені за даними вивчення викопних ґрунтів. – К.: Наукова думка, 2018. – 175 с. [+ вклейка + вкладка].