В рельєфному відношенні це територія Причорноморської низовини, а Ольвія і прилеглі території знаходяться на березі Бузького лиману, що зумовило певну пониженість території та її розчленованість. За кліматичним районування території України, проведеного згідно з класифікацією Б.П. Алісова, клімат цієї території відноситься до кліматичного району узбережжя морів, що в свою чергу входить до південної атлантико-континентальної кліматичної області. Основним фактором впливу на клімат даної території є – бризова циркуляція.
Дослідження на території давнього міста Ольвія проводилися на 2-х ділянках. Перша ділянка розташована в межах Некрополю, де було досліджено 4 профілі ґрунтів та профіль фонового (сучасного) ґрунту. З розчисток № 1, 2, 4, 7 відібрано зразки на мікроморфологічний аналіз. Друга ділянка закладена і нами досліджена в межах території верхнього міста, де досліджено розчистки №6 (за археологічним каталогом Р-25), №7,8.
Територія Некрополю займає найвищі терасові поверхні рр. Дніпра і Бугу в межах заповідника Ольвія. На значній площі досліджуваної території і в розкопках великих камер-поховань майже повсюди простежується давня поверхня поховань з добре вираженим світло-бурим або бурим ґрунтом, що перекритий 1,5 м прошарком лесового матеріалу. Знизу бурий слабкопотужний грунт також підстеляється лесами. Напевно, цей бурий грунт існував в епоху закладання Некрополю і може датуватися як грунт ІV-V ст. до н.е.
В описі генетичних горизонтів та на фото представлено інформайцію з розчистки 1. Дані по дослідженню усіх інших розчисток можна знайти в прикріпленній публікації.