Польові палеопедологічні дослідження проводилися в рамках діяльності археологічної експедиції Інституту археології НАН України (керівники к. і. н. Р.М. Рейда та к. і. н. Гейко А.В). Об'єктом дослідження було поселення черхняхівської культури (IV-V ст. ).
Поселення знаходиться на схилах балки W-подібної форми в межах вододілу, поблизу сучасного кар’єру для видобутку будівельних матеріалів. Воно розташовується східніше тваринницької ферми з водонапірною баштою. На тому місці, де перебувало поселення, по лівому і правому схилах балки ІІ-го порядку, що впадає в головну балку шириною 0,5 км, на момент дослідження розміщувалося заповнене водоймище з заростями очерету. Схили пологі з трав’янистою рослинністю. Тут прослідковується декілька терас. Площі вододілу були зайняті посадками сільськогосподарських культур, обмеженими лісовими насадженнями. Рельєф являє собою плоску рівну поверхню, що підвищена над рівнем дна балки на 30-40 м. В кар’єрі простежено відклади бузького лесу потужністю 3-4 м.
Досліджено 3 ґрунтові розчистки, дві з яких знаходяться в межах поселення черняхівської культури, та одна – поза ним – (фоновий ґрунт). В них простежений як сучасний ґрунт, так і ґрунт часу черняхівської культури. Палеогеографічні вивчення співставлено з археологічними даними. Паралельно з дослідженнями ґрунтових розрізів на поселенні, за його межами в подібних геоморфологічних умовах, досліджено ґрунт (фоновий), профіль якого сформувався природно і не переривався дією антропогенних чинників. При вивчені ґрунтових розрізів використовувався палеопедологічний метод, що включав детальний макроморфологічний опис та мікроморфологічний аналіз ґрунтів в шліфах з непорушеною будовою.
В описі генетичних горизонтів представлена інформація з розчистки 2, що закладена в межах житла черняхівської культури. Розміщується на вершині місцевого кар’єра по видобутку будівельної сировини близько 4 м висотою.